Skip to content

Aplikacja call center pomaga w sprawnej obsłudze klientów firmy ubezpieczeniowej

Posted in IT

Rynek ubezpieczeń jest bardzo zróżnicowany. Żeby zdobyć jak najwięcej klientów, konieczna jest profesjonalna obsługa. Zbyt długie oczekiwanie na konsultanta i problem z uzyskaniem informacji to tylko niektóre elementy zniechęcające do dalszego kontaktu.

Jak powinna wyglądać wzorowa obsługa?

W dobie tak dużej konkurencji brak profesjonalnej obsługi na infolinii może doprowadzić do wyboru innej firmy. Z międzynarodowych badań przeprowadzonych przez Accentue Global Consumer Survey wynika, że 66% badanych w ciągu roku przynajmniej raz zmieniła usługodawcę z powodu złej jakości obsługi. Warto więc zapewnić klientom wysokie standardy. Może w tym pomóc aplikacja call center, która umożliwi szybkie rozwiązanie problemu. Współczesny klient jest bardzo wymagający. Chce jak najszybciej uzyskać wyczerpującą odpowiedź i załatwić wszystko za jednym razem. Przełączanie od konsultanta do konsultanta, powielanie oferty, zadawanie tych samych pytań może zniechęcać.

Czy aplikacja call center jest konieczna?

Można prowadzić infolinię na własną rękę bez żadnych pomocnych narzędzi. Robi tak wiele firm z powodu chęci oszczędności. Niestety, takie podejście jest mało efektywne i na dłuższą metę doprowadzi do spadku obrotów. W dzisiejszych czasach trzeba cały czas walczyć o klienta. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie ugruntowaną pozycję na rynku. Przy dużej ilości połączeń aplikacja call center jest niezbędna. Pozwala na sprawne zarządzanie kontaktami i skraca czas obsługi. Jest wiele rozwiązań informatycznych tego typu. Ważne jest jednak, by przy wyborze uwzględnić funkcjonalności i świadomie podjąć decyzję.

Mechanizmy, które pomogą ci zwiększyć efektywność połączeń

Aplikacja call center to przede wszystkim spore udogodnienia zarówno dla klientów, jak i konsultantów. Jedną z bardziej przydatnych funkcji jest kolejkowanie połączeń, które polega na tym, że rozmowa będzie przekierowana do wyspecjalizowanych konsultantów. Dzięki temu obsługa zajmie zdecydowanie mniej czasu, bo na dany temat będzie rozmawiała odpowiednia osoba, która udzieli wyczerpujących informacji. W zależności od potrzeb można dowolnie ustawić algorytmy kierowania połączeń, np. według posiadanych przez konsultanta kompetencji. Pomocny może być także system automatycznej identyfikacji i autoryzacji dzwoniącego, a także możliwość wyboru ścieżki przejścia przez osobę dzwoniącą. To tylko niektóre z rozwiązań, mogących usprawnić połączenie. Warto z nich skorzystać szczególnie w branży ubezpieczeniowej, która jest bardzo konkurencyjna i na co dzień trzeba walczyć o klienta.