Skip to content

Czytnik kart zbliżeniowych – szybkie płatności dla każdego

Posted in IT

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, że za zakupy będzie możliwe zapłacenie przy pomocy dotknięcia kartą specjalnego czytnika. Z biegiem lat ta funkcja na dobre zagościła w lokalach usługowych i sklepach, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Większość z nas już teraz nie wyobraża sobie innej możliwości płacenia za zakupy.

Zakupy w prosty i wygodny sposób

Obsługa płatności zbliżeniowych jest prosta, ponadto znacząco skraca czas realizacji transakcji. Czytnik kart zbliżeniowych pozwala na realizowanie płatności do kwoty 50 zł, bez konieczności wprowadzania kodu pin na terminalu do kart płatniczych. Znakomita większość kart zbliżeniowych posiada funkcję pay pass, co więcej, również dzięki smartfonom nowej generacji można dokonać takiej płatności. Funkcja płatności zbliżeniowych sprawdza się idealnie podczas codziennych, drobnych zakupów, jak również przy kupowaniu jednorazowych biletów komunikacji miejskiej, czy płaceniu np. za kawę na wynos.
Również przedsiębiorcy zyskują instalując w swoich lokalach czytnik kart zbliżeniowych. Od dłuższego czasu każdy terminal realizujący płatności kartą posiada funkcję pay pass, więc nie jest konieczna instalacja dodatkowego sprzętu. Dla firm korzystne jest przyjmowanie płatności zbliżeniowych z kilku powodów.

Karta zastępuje realną gotówkę

Według badań obecnie większość klientów woli płatności kartą i rzadko posiada przy sobie gotówkę. Pospieszny tryb życia wymusza realizację szybszych płatności. Sklepy i punkty usługowe, które nie posiadają możliwości płatności zbliżeniowych tracą klientów, którzy preferują tylko ten sposób płatności.
Na rynku jest kilka firm, które posiadają dobrą ofertę realizacji płatności terminalem płatniczym i zbliżeniowo. Ich oferta różni się między sobą nieznacznie – przede wszystkim okresem wypowiedzenia umowy, jak również stawkami prowizyjnymi za realizację transakcji. Koszta miesięcznej dzierżawy terminala, z wbudowanym czytnikiem kart zbliżeniowych nie są duże. Biorąc pod uwagę straty, jakie firma poniesie nie posiadając możliwości płatności kartą, inwestycja w terminal zdecydowanie jest opłacalna.