Skip to content

Najlepszy program dla programistów – JIRA co to?

Posted in IT

Na rynku istnieje mnóstwo specjalistycznych programów dedykowanych dla programistów. Jednym z nich jest program o nazwie JIRA. Czym jest program i w jaki sposób pomaga w pracy? Odpowiedź na to pytanie w artykule.

Co kryje się pod nazwą JIRA?

Nazwa brzmi egzotycznie i nie ma co się temu dziwić, gdyż program ten został stworzony przez Japończyków. Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej hasło „JIRA co to„, dowiemy się, że nazwa ta jest skrótem od słowa „Gojira”, czyli japońskiej nazwy Godzilla. Program ten pierwotnie służył do wyszukiwania błędów oraz zarządzania projektami. Firma Atlassian stworzyła ten program z myślą nie tylko o zespołach tworzących oprogramowanie, ale również o swoich klientach, którzy pomagali w rozwoju tego dzieła. To właśnie dzięki opiniom klientów, program ten tak wspaniale ewoluował i jest obecnie jednym z najlepszych narzędzi do pracy dla programistów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Skoro już wiesz, JIRA co to, czas przejść do kolejnych kwestii. Chociaż pierwotnie JIRA została stworzona, jako produkt przeznaczony dla zespołów tworzących oprogramowanie, to firma Atlassian postanowiła rozwinąć ten program, aby mogły z niego korzystać zespoły, które co prawda z programowaniem nie mają za dużo wspólnego, ale muszą współpracować z programistami. Im bardziej program ten ewoluował w tym kierunku, tym coraz bardziej rosło niezadowolenie ze strony programistów, którym nie podobała się uproszczona wersja programu. Twórcy szybko doszli do wniosku, że należy stworzyć nowe rozwiązania w oprogramowaniu, aby spełnić oczekiwania i potrzeby zarówno nowej grupy odbiorców, jak i tej pierwotnej, dla której przecież ten program powstał. W ten sposób narodziła się nowa wersja JIRA Software. Specjaliści nie mają złudzeń, nowe oprogramowanie bardzo wysoko stawia poprzeczkę dla innych podobnych rozwiązań. JIRA Software stał się idealnym narzędziem do planowania, śledzenia i wydawania najwyższej jakości oprogramowania. Pracując w nowym systemie JIRA Software masz takie same możliwości oraz elastyczność integracji narzędzi dla programistów, jakie były w poprzedniej wersji JIRA. Jednak w nowej wersji zespoły tworzące oprogramowanie mogą korzystać ze wsparcia oferowanego przez specjalnie zaprojektowane do tego celu narzędzie.