Skip to content

Program dla hoteli – jak wybrać najlepszy?

Posted in IT

W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić działanie jakiegokolwiek hotelu bez nowoczesnego i funkcjonalnego systemu informatycznego, który znacznie ułatwia ciężką, codzienną pracę. Na rynku w naszym kraju działa wiele firm oferujących tego typu rozwiązania dla tej specyficznej branży. Jednym z nich jest program dla hoteli. Dlaczego warto na niego postawić?

Jakie moduły musi posiadać dobry program dla hoteli?

Jednak zanim na to się zdecydujemy, warto wiedzieć, czym powinien się charakteryzować program dla hoteli godny natychmiastowego wdrożenia. Nie da się ukryć, że każda placówka hotelowa to przede wszystkim jej goście. Z racji, że w dużych hotelach jest ich nieustanna rotacja, wybrane oprogramowanie powinno zawierać odpowiedni moduł odpowiedzialny za prawidłową organizację pracy recepcji. Jego nieodłączną częścią musi być system rezerwacji internetowej, dzięki któremu można wybrać pokój, określić czas pobytu, a nawet uiścić należną opłatę. Program dla hoteli musi również ułatwiać gromadzenie wszelkiego rodzaju danych statystycznych, umożliwiających analizę ilości przebywających w nim gości w danym okresie oraz generować raporty na podstawie tych danych. Dzięki temu można dokładnie zaplanować budżet, zakup dodatkowego wyposażenia czy niezbędne prace remontowe i porządkowe. Równie przydatna będzie możliwość prowadzenia zarówno hotelowej polityki magazynowej, jak i wszelkich spraw kadrowych oraz płacowych całego zatrudnionego personelu.

Wysokiej jakości program dla hotelu znacznie ułatwia pracę

Warto, aby taki program dla hoteli był również połączony z używanym oprogramowaniem księgowym, dzięki czemu można zaoszczędzić koszty zatrudnienia zewnętrznego biura rachunkowego, a do prowadzenia dokumentacji podatkowej wystarczy tylko jedna specjalnie przeszkolona osoba. Decydując się na wysokiej jakości program dla hoteli, należy go zakupić wyłącznie w renomowanej firmie, co pozwoli na jego ciągłą aktualizację znaczenie zwiększającą funkcjonalność czy dostosowującą go do ciągle zmieniających się przepisów. Solidny producent oprogramowania to także gwarancja całodobowego serwisu i to najczęściej przez siedem dni w tygodniu, błyskawicznie usuwającego wszelkie awarie.